• Statik Web Sitesi Nedir?

  İçerisinde asp, php, .net gibi programlama dillerini barındırmayan web sitelerine “statik web sitesi” denir. Kod yapısı olarak HTML ya da XHTML ve bunun yanında CSS ve Flashbarındırabilen yapılardır. Küçük ve orta ölçekli firmaların genellikle tercihi bu tip web siteleridir.

  Statik web siteleri kontrol paneline sahip olmazlar ve güncellemeleri bu işin uzmanı olan kişi ya da kuruluşlarca yapılır.
  Statik Sitelerin Avantajları Nelerdir?

  Dinamik yapıdaki web sitelerine göre görsel tasarım kullanımı ve yerleşimi daha kolaydır ve bunun sonucu olarak göze hitap etme oranları daha yüksektir. Görsel etkileyicilik bakımından daha güzel web siteleri için statik web site tasarımı tercih edilmelidir.

  Diğer bir avantajı ise Google arama sonuçlarında bu tip sitelerin ilk sayfada ya da ilk sayfalarda listelenmesi açısından daha başarılıdırlar. Bunun sebebi ise dinamik web sitelerindeki sayfa isimlerindeki özel işaretlerin Google tarafından takip edilememesi en önemli etkendir. Diğer bir neden ise çöp siteler (spam site) adını verdiğimiz ve yazılımlarla otomatik olarak sadece reklam ve hit amaçlı olarak oluşturulan ve içerik bakımından değersiz web sitelerden olma ihtimalidir.

  Bahsetmiş olduğumuz bu kavramlar Google’ ın sevdiği çağdaş kodlama anlayışının parçalarıdır zira daha düşük dosya boyutu ve daha stabil görünüm ve neticesinde arama motorlarında daha ön sıralarda listelenmek anlamına gelmektedir.

  Share Button

Yazar

Çukurova üniversitesi personeli 1980 adana doğumluyum bilişimle uğraşmayı bilişimle haşir neşir olmayı seviyorum...
Önceki Yazı:Cpanel nedir Ne İşe Yarar
Sonraki Yazı:SPAM Nedir ?

Benzer Yazılar

Yorumlar

SİZ DE CEVAP YAZABİLİRSİNİZ

Bu yazı hakkında görüşünüzü belirtin.